вівторок, 5 червня 2018 р.

Типи резервного копіювання.

  Якщо запитати людину, погано знайомих з комп'ютерними резервними копіями, про те, що це таке, швидше за все він відповість, що це просто точна копія всіх даних комп'ютера. Іншими словами, якщо одна резервна копія була зроблена у вівторок ввечері, і в середу на комп'ютері нічого не змінилося, копія, зроблена в середу ввечері, буде в точності співпадати з першою копією. Хоча резервне копіювання і можна налаштувати таким чином, швидше за все ви захочете зробити по-іншому. Щоб зрозуміти це краще, ми повинні спочатку розібратися з різними типами резервного копіювання. А саме:

  • повними копіями; 
  • додатковими копіями; 
  • різницевими копіями. 

 

Повні копії.



       Резервне копіювання, про який йшла мова на початку цього розділу, називається повним. Повна копія - це копія, при якій на резервний носій зберігається кожен файл. Як було сказано раніше, якщо скопіювати дані, ніколи не змінюються, всі створені повні копії будуть однаковими. Це пояснюється тим фактом, що при створенні повної копії не перевіряється, чи був файл змінено з часу останнього копіювання, і таким чином, на носій записується всі файли, незалежно від того, були вони змінені чи ні. Ось чому повні копії не робляться постійно - всі файли вже записані на резервний носій. При повному копіюванні, навіть якщо нічого не змінюється, використовується великий обсяг резервного носія. Щоденне копіювання 100 гігабайт даних, коли можливо, змінюються тільки 10 мегабайт, суперечить здоровому глузду, ось чому були придумані додаткові копії.


Додаткові копії.


    Додаткові копії використовуються в поєднанні з регулярними повними копіями (наприклад, повні копії робляться щотижня, а додаткові - щоденно).
       Основна перевага додаткових копій полягає в тому, що вони виконуються набагато швидше, ніж повні. А основний їх недолік полягає в тому, що для відновлення потрібного файлу може знадобитися переглядати кілька додаткових копій, поки він не буде знайдений. При відновленні всієї файлової системи необхідно відновити останню повну копію і всі наступні додаткові копії.
      З метою виключити необхідність відновлення всіх копій по черзі був розроблений дещо інший підхід, який називається різницевим. 


Різницеві копії.


       Різницеві копії схожі на додаткові тим, що вони включають лише змінені файли. Однак різницеві копії є накопичувальними - іншими словами, при різницевому копіюванні файл, змінений одного разу, буде включатися в усі наступні різницеві копії (мається на увазі до наступної, повної копії). Це значить, що кожна різницева копія містить всі файли, змінені з часу останньої повної копії, що дозволяє виконати повне відновлення, відновивши тільки останню повну і останню різницеву копію.
     Стратегія резервного копіювання з різницевими копіями зазвичай схожа на стратегію з додатковими копіями: за одним періодичним повним копіюванням слід трохи більш частих різницевих.
     Ефект такого використання різницевих копій полягає в тому, що з часом різницеві копії зазвичай трохи зростуть (якщо в інтервалі часу між повними копіями змінюються різні файли). Таким чином, різницеві копії знаходяться десь між додатковими і повними з точки зору використання резервних носіїв і швидкості копіювання, а також швидкості відновлення одного файлу і всієї файлової системи (так як доводиться переглядати / відновлювати менше копій).Враховуючи всі ці характеристики, різницеві копії заслуговують уважного вивчення. При створенні додаткових копій, на відміну від повних, спочатку перевіряється час редагування файлу і порівнюється з часом останнього копіювання. Якщо час зміни більш раннє, значить, файл не був змінений після останнього копіювання і цього разу його можна пропустити. З іншого боку, якщо дата зміни файла пізніша, ніж дата останнього копіювання, значить, файл був змінений і його слід включити в резервну копію.




Немає коментарів:

Дописати коментар

ТОП-6 КРАЩИХ ПРОГРАМ ДЛЯ РЕЗЕРВНОГО КОПІЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

Aomei Backupper    Завантажити програму можна за  за адресою .    Це проста в управлінні безкоштовна програма для резервного копі...