середа, 6 червня 2018 р.

ТОП-6 КРАЩИХ ПРОГРАМ ДЛЯ РЕЗЕРВНОГО КОПІЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ


Aomei Backupper

   Завантажити програму можна за за адресою.
   Це проста в управлінні безкоштовна програма для резервного копіювання, яка не займає багато місця в пам’яті. Відрізняється високою ефективністю, стабільністю роботи та функціональністю при мінімальній вазі і високою простотою в управлінні. Дозволяє не тільки копіювати, але і зберігати, шифрувати дані і т. д. Досить просто вибрати диск і запустити створення резервної копії.
Плюси:
  • Простий інтерфейс;
  • Мінімальний вага;
  • Кілька типів роботи з файлами.
Мінуси:
  • Неможливість автоматичного запуску копіювання;
  • Трохи обмежений функціонал в порівнянні з іншими програмами в списку;
  • Занадто спрощений не естетично привабливий дизайн.

Схеми ротації


        Для резервного копіювання дуже важливим питанням є вибір схеми ротації носіїв (наприклад, магнітних стрічок). Найчастіше використовують такі схеми:
  • Одноразове копіювання
  • Проста ротація
  • «Дід, батько, син»
  • «Ханойська вежа»
  • «10 наборів»
     Одноразове копіювання (custom) найпростіша схема, не передбачає ротації носіїв. Всі операції проводяться вручну. Перед копіюванням адміністратор задає час початку резервування, перераховує файлові системи або каталоги, які необхідно скопіювати. Цю інформацію можна зберегти в базі, щоб її можна було використовувати знову. При одноразовому копіюванні найчастіше застосовується повне копіювання.

    Проста ротація— циклічне використання носіїв для копіювання. (цикл— тиждень: певний носій на певний день тижня)

   «дід, батько, син»— ієрархічна структура використання комплекту з трьох комплектів носіїв. Раз на тиждень— батько (повне резервування), щоденне— син (додаткове або диференційне). Додатково проводиться повне копіювання— дід.

     Ханойська вежа— використання комплектів носіїв даних. Кожен комплект має носії що містять місячний, тижневий, денний резерв копій.

     «10 наборів»— за кожним носієм закріплюється день в який виконується копіювання при цьому при повторному використанні цей індекс зміщується на одиницю.

Методи передачі даних резервних копій


         З використанням агента— Копіювання даних здійснюється з допомогою частини програмного забезпечення, що встановлюється з боку системи, дані якої потрібно захистити. Такий метод є обтяжливий для адміністрування, оскільки потребує контролю за встановленням та оновленням такого програмного забезпечення, але надає змогу щільно інтегруватись у програмне середовище, що використовується на клієнтській системі.
   Off-host— Метод, що дозволяє створення резервної копії без значного навантаження на клієнтську систему, зазвичай дані передаються безпосередньо з сховища даних на сервер резервного копіювання. Цей метод також може потребувати встановлення агенту, щоб координувати процеси всередині операційної системи.

        Serverless— Метод що дозволяє передавати дані від клієнта у сховище резервних копій без участі сервера резервного копіювання. При цьому сервер резервного копіювання, отримує від клієнта необхідну інформацію, про об'єкти, що їх було скопійовано в сховище.

Методи створення копій даних

    Тіньова копія(Shadow Copy)— Створення миттєвої копії з дискового розділу операційної системи, при цьому використовується властивості файлової системи.

вівторок, 5 червня 2018 р.

Програми для резервного копіювання: купити або розробити


Щоб виконувати резервне копіювання, перш за все, потрібно мати відповідну програму. Ця програма повинна не тільки вміти робити прості копії даних на резервні носії, але і добре підходити для співробітників вашої організації та вимог бізнесу. Оцінюючи програми для резервного копіювання, слід звернути увагу на: 

  •         Можливості виконання резервного копіювання за розкладом
  •          Управління розміщенням, циклами копій і використанням носіїв
  •         Взаємодія з операторами (або автоматичними пристроями зміни носіїв), коли потрібно певний носій
  •         Можливості, що полегшують пошук носія з певною копією заданого файлу.
  •        Придбання комерційного рішення
  •       Розробка своїми силами системи резервного копіювання з нуля (можливо, із застосуванням однієї або декількох технологій з відкритим кодом)

Типи резервного копіювання.

  Якщо запитати людину, погано знайомих з комп'ютерними резервними копіями, про те, що це таке, швидше за все він відповість, що це просто точна копія всіх даних комп'ютера. Іншими словами, якщо одна резервна копія була зроблена у вівторок ввечері, і в середу на комп'ютері нічого не змінилося, копія, зроблена в середу ввечері, буде в точності співпадати з першою копією. Хоча резервне копіювання і можна налаштувати таким чином, швидше за все ви захочете зробити по-іншому. Щоб зрозуміти це краще, ми повинні спочатку розібратися з різними типами резервного копіювання. А саме:

  • повними копіями; 
  • додатковими копіями; 
  • різницевими копіями. 

 

Повні копії.



       Резервне копіювання, про який йшла мова на початку цього розділу, називається повним. Повна копія - це копія, при якій на резервний носій зберігається кожен файл. Як було сказано раніше, якщо скопіювати дані, ніколи не змінюються, всі створені повні копії будуть однаковими. Це пояснюється тим фактом, що при створенні повної копії не перевіряється, чи був файл змінено з часу останнього копіювання, і таким чином, на носій записується всі файли, незалежно від того, були вони змінені чи ні. Ось чому повні копії не робляться постійно - всі файли вже записані на резервний носій. При повному копіюванні, навіть якщо нічого не змінюється, використовується великий обсяг резервного носія. Щоденне копіювання 100 гігабайт даних, коли можливо, змінюються тільки 10 мегабайт, суперечить здоровому глузду, ось чому були придумані додаткові копії.

Резервне копіювання та відновлення ПК



Картинки по запросу windows png
Резервне копіювання
Є кілька способів резервного копіювання ПК.
1.Натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Резервне копіювання та відновлення.
2.  Виконайте одну з наведених нижче дій.
·Якщо ви ніколи не використовували засіб резервного копіювання Windows, виберіть пункт Настроїти резервне копіювання та виконайте дії, зазначені в майстрі.
·Якщо ви раніше створювали резервну копію, можна дочекатися запланованого резервного копіювання або створити нову резервну копію вручну, вибравши пункт Створити резервну копію зараз.
·Якщо ви створили резервну копію раніше, але бажаєте зробити нову повну резервну копію, а не оновлювати стару, виберіть елемент Створити нову повну резервну копіюта виконайте дії, зазначені в майстрі.
Примітка
Не створюйте резервні копії файлів на жорсткому диску, на якому інстальовано Windows (наприклад, у розділі відновлення). Завжди зберігайте носії з резервними копіями (зовнішні жорсткі диски, DVD- або компакт-диски) у надійному місці, щоб уникнути несанкціонованого доступу до ваших файлів. Радимо зберігати їх у захищеному від вогню місці окремо від комп’ютера. Можна також зашифрувати дані резервних копій.
Створення образу системи
Образи системи містять повну інформацію про ПК на певний момент часу
1.Правою кнопкою миші натисніть кнопку Пуск , потім виберіть Панель керування > Система й обслуговування > Резервне копіювання та відновлення.
2.На панелі ліворуч виберіть елемент Створити образ системи та виконайте дії, зазначені в майстрі. 
 У відповідь на запит пароля адміністратора або підтвердження введіть пароль або надайте підтвердження.
Примітка
Щоб створити образ системи диска, його слід відформатувати для використання файлової системи NTFS. Якщо ви зберігаєте образ системи на жорсткому диску або USB-носії, його також слід відформатувати для використання NTFS.

Відновлення даних


Відновлення даних (англ. Data recovery) — процес порятунку або відновлення доступу до даних, що зберігаються на будь-якому носії пристрою запам'ятовування, коли вони не можуть бути доступні в звичайному режимі.Відновлення даних включає:
· Відновлення пошкоджених чи видалених файлів та каталогів.
·Реконструкцію пошкоджених файлових систем після пошкодження або форматування.
· Відновлення інформації за сигнатурами.
В даний час існує два основних способи відновлення даних. Спосіб вибирається залежно від виниклої несправності накопичувача. Програмно-апаратний метод застосовують в тих випадках, коли програмний спосіб не дасть результату.

Резервне копіювання

Резервне копіювання або бекап (англ. backup) — процес створення копії даних з носія (жорсткого дискадискети тощо), призначений для відновлення цих даних у разі їх пошкодження або видалення.
     Створення резервної копії даних надає можливість виконати відновлення інформації при втраті оригіналу, з якого було створено резервну копію. При цьому під втратою треба розуміти настання події, що призвела до зміни даних, після чого вони втратили цінність або були видалені з носія. 
      Приклад: умисне завдання шкоди через видалення важливої для підприємства інформації.
       Об'єкти резервного копіювання — це дані або сукупність даних, з яких можна створити резервну копію. Приклади об'єктів: файли або теки, дані прикладних програм, дані операційної системи чи сама ОС (наприклад Windows System State або AIX System Backup), образи віртуальних машин та дисків віртуальних машин, файлові системи тощо.

ТОП-6 КРАЩИХ ПРОГРАМ ДЛЯ РЕЗЕРВНОГО КОПІЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

Aomei Backupper    Завантажити програму можна за  за адресою .    Це проста в управлінні безкоштовна програма для резервного копі...